Naši junioři se jako každý rok  zúčastnili tradičního turnje ve Vídni a letost veze domů z Austrian Squash Junior Open 2017 stříbrný pohár Vendula Boháčová.

Austrian Squash Junior Open 2017Tentokrát na turnaj do Rakouska odjela trojice Vendula Boháčová, Alex Kelar a Benjamin Bergel, realizační tým tvořili rodiče juniorů. Po delší době se také doprovod juniorů odhodlal k pohybu ve squashovém kurtu. Bohužel jsou v důvodném podezření, že hlavním cílem nebylo sportovní vyžití, ale bylo to vytvoření pořádné žízně, kterou pozdeji museli zdatně hasit 🙂

Austrian Squash Junior Open 2017Jak už bylo zmíněno, stříbrnou medaili v kategorii dívek do 13 let vybojovala Vendula Boháčová. Do trunaje šla s nasazením [3/4] a nejprve porazila domácí Gioiu D’Alonzo [5/8] 11-2, 11-4 a 11-5. Ve druhém utkání zvítězila nad nasazenou dvojkou ze Srbska Jovanou Krstonosic [2] 9-11, 11-6, 11-8 a 11-8.  Ve finále pak byla lepší hráčkou Jasmine Tranter z Anglie [1], která zvítězila va třech setech 11-6, 11-5, 11-4.

Austrian Squash Junior Open 2017Alex Kelar v B13 potvrdil své nasazení v turnaji na pozici [3/4], škoda že to nevyšlo na medaili a zůstala mu jen bramborová pozice. První dvě utkání s Rego Komlodim a Janem Cerovacem Alex vyhrál. Pak ale nestačil v semifinále na pozdějšího vítěze turnaje Karla Matouška a prohrál po setech 7-11, 6-11 a 6-11. V utkání o třetí příčku nenašel zbraň na nasazenou jedničku turnaje Philipa Georgieva (6-11, 3-11 a 9-11) a turnaj ukončil na čtvrté příčce. Možná by výsledek byl lepší, kdyby se Alex stravoval aspoň trochu jako sportovec …

Austrian Squash Junior Open 2017

Benjamin Bergel měl v kategorii chlapců do 19 let celkem smůlu. Ze všech svých utkání prohrál pouze jediné, bohužel to bylo hned v prvním kole. Soupeřem mu byl Saad Kunwer z Pakistánu a podlehl mu ve třech setech 2-11, 6-11 a 6-11. V plate pak porazil Nicka Kampermana z Holandska a dva juniory z Chorvatska  Viktora Milosavljevice a Ivana Krznarice.

Děkujeme juniorům i rodičům za reprezentaci klubu. Kompletní výsledky turnaje Austrian Squash Junior Open 2017 jsou na webu esf.tournamentsoftware.com.