ŠPIČKOVÝ SQUASH

Přestože důraz klademe na špičkový squash elitních juniorů, každý si u nás najde spoluhráče ve všech věkových i výkonnostních kategoriích. Někdo hraje squash jen pro zábavu, kdo má zájem, může se zapojit do soutěžního squashe juniorů i dospělých, na turnajích nebo v lize, od nejnižší soutěže až po extraligu žen nebo mužů.

KVALITNÍ TRENÉŘI

V klubu působí nejlepší squashoví trenéři s mezinárodní kvalifikací nejvyšší úrovně. Své kvality potvrzují nejen dosaženými certifikáty, ale hlavně skvělými výsledky z domácích, evropských i světových akcí. Pro trvalé udržení vysoké kvality tréninkového procesu se pravidelně účastní školení a konferencí doma i v zahraničí.

KLUB S HISTORIÍ

Klub Corkers Ostrava je na squashové scéně oficiálně od roku 1998. Postupně jsme se vypracovali mezi největší a nejúspěšnější kluby v republice a převažující činností je práce s dětmi a mládeží. V historii klubu je celá plejáda úspěchů ze soutěží jak juniorů, tak dospělých, včetně mistrovských titulů domácích i mezinárodních.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Členem klubu se může stát prakticky kdokoli, hrát a trénovat se dá přibližně od pěti let věku, horní hranici si každý určuje sám, člen klubu může být jakékoli národnosti. Na členství v klubu není právní nárok a své členy si vybíráme.

Squashová úroveň není pro přijetí rozhodujícím kritériem. Pracujeme s dětmi i dospělými, úplnými začátečníky i elitními hráči. Členem klubu se může stát jak vrcholový sportovec se zájmem o elitní squash, tak rekreační hráč, který hledá dobrou partu a klubové prostředí.

Člen klubu musí vyplnit přihlášku, ve které uvede základní osobní a kontaktní údaje. Junioři musí navíc doložit potvrzení o zdravotní způsobilosti ke sportovní činnosti. Vzhledem k tomu, že klub Corkers Ostrava je členem České asociace squashe (ČASQ), přijetím do klubu vzniká kandidátovi současně členství v této národní asociaci. Jelikož se jedná o členství prostřednictvím klubu, nevyplývají z tohoto členství pro kandidáta žádné závazky ani povinnosti vůči ČASQ.

Pro ty nejmenší je v klubu k dispozici squashová školička, ve které mohou děti začínat už přibližně od pěti let. Vždy záleží na individuálních dispozicích. Trénink a hra této věkové skupiny je spíše zaměřena na všeobecnou pohybovou výchovu, tělesnou zdatnost a obratnost. Děti mají tréninkové jednotky ve větších skupinách a výuka je vedena co nejvíce zábavnou formou.

Členové klubu platí roční členské příspěvky, které závisí jednak na jejich věku (junioři mají nižší poplatky) a míry zapojení do soutěžního squashe (registrace do soutěží národní asociace je zpoplatněna). Výše poplatků se pohybuje v rozmezí 100 – 2.000 Kč ročně.

Členové klubu mají řadu výhod. Kromě toho, že mají k dispozici špičkové trenéry, mají také možnost si zahrát s těmi nejlepšími hráči. Pokud jde o hmotné požitky, členství v klubu zaručuje zvýhodněné ceny našich trenérů a také kurtů pro hru a trénink. K dipozici je nastřelovací stroj a nejrůznější vybavení pro doplňkový trénink – TRX, balanční podložky a míče atd.  Je možné rovněž nakupovat za výhodné ceny sportovní potřeby a vybavení, suplementy. Klub spolupracuje se špičkovými fyzioterapeuty a svým členům nabízí také výživové poradenství.

Trénink se plánuje v návaznosti na požadavky každého člena. K dipozici jsou trenéři pro individuální lekce od začátečníků po špičkové hráče. Rekreační hráči si domlouvají své hrací hodiny jak individuálně, tak skupinově. Závodní hráči většinou kombinují individuální lekce s konkrétním zaměřením na určitou činnost a skupinové tréninky, kde se řeší herní situace pod vedením trenéra. Samostatnou aktivitou je analýza hráče, která stanoví komplexní profil hráče, ze kterého pak vychází doporučení pro trénink. Kromě vlastního squashe se také trénuje fyzická kondice, rychlost, flexibilita atd. Nedílnou součásti tréninku je také stretching a regenerace.

Možností je několik. Většina členů, zejména dětí a mládeže hradí tréninky paušální měsíční částkou, které se odvíjí od počtu tréninkových hodin a poměru individuálních a skupinových tréninků. V rámci toho paušálu mají hráči možnost bezplatně využívat kurty i mimo dobu svých tréninků pro individuální přípravu. Druhou možností je dohodnutý počet lekcí za zvýhodněnou cenu, které hráč čerpá se svým trenérem podle svého uvážení. Tato varianta je možná i pro skupiny 2-3 hráčů, kteří se tak o náklady na trénink pod vedením trenéra podělí vzájemně mezi sebou. Mimo uvedené příklady se dá dohodnout také jakýkoli jiný individuální program.

KLUBOVÉ ČLENSTVÍ

Individual

 • Roční členský poplatek
 • Platba za počet tréninků
 • Účast v soutěžích ČASQ
 • Klubové ceny tréninků
 • Klubové ceny kurtů

Basic

 • Roční členský poplatek
 • Měsíční platba tréninků
 • Účast v soutěžích ČASQ
 • Klubové ceny tréninků
 • Klubové ceny kurtů
 • Bezplatné použití vybavení
 • Volný individuální trénink

Elite

 • Roční členský poplatek
 • Platba tréninků dle dohody
 • Účast v soutěžích ČASQ
 • Individuální cena tréninků
 • Individuální cena kurtů
 • Bezplatné použití vybavení
 • Neomezený vstup

POTŘEBUJETE DALŠÍ INFORMACE?

Chcete se stát členy špičkového squashového klubu? Corkers Ostrava je ta správná volba. Nezáleží jestli začínáte nebo potřebujete posunout vaši stávající úroveň. Napište si o další podrobnosti nebo si přímo vyžádejte bezplatný zkušební trénink.

Napište na email

info@corkers.net

Volejte na telefon

+420 722 924218