Na Mistrovství republiky juniorských družstev ve squashi vybojovali naši hráči zlatou a stříbrnou medaili.

O víkendu 3.-4.června proběhlo v Olomouci MR juniorských družstev ve squashi. Týmová soutěž se hraje pouze ve dvou věkových kategoriích, a to do 15 a do 19 let. V mladší kategorii se šampionátu zúčastnilo 11 družstev, ve starší kategorii bylo družstev 8. Náš klub Corkers Ostrava měl zastoupení v obou kategoriích.

V kategorii do 19 let jsme jeli obhajovat titul ve složení Vanda Lukavcová, Viktor Byrtus, Benjamin Bergel a Filip Strouhal. A náš tým skutečně od začátku potvrzoval roli favorita. Ve vítězných zápasech jsme neztratili ani set a dokázali jsme obhájit loňské první místo.

V mladší kategorii jsme původně jeli hlavně pro zkušenosti, i když Vednula Boháčová i Alex Kelar patří  desítky na evropském juniorském žebříčku. Týmová soutěž je ale něco jiného a zejména třetí hráč našeho družstva Valentýna Boháčová jela v 6 letech na svoji soutěžní premiéru. Tým do 15 let však využil příležitost, když u některých soupeřů došlo ke změně nasazení. Naši nejen vyhráli základní skupinu a postoupili do finálové skupiny, ale tam po boji dokázali porazit ještě tým z Brna a překvapení v podobě stříbrné medaile bylo na světě.

Na MR jsme tak byli nejúspěšnější výpravou, když jsme vybojovali titul do 19 let a do 15 let jsme se stali vicemistry pro rok 2017. Všem hráčům děkujeme za skvělou reprezentaci klubu. Speciální poděkování patří Honzovi Mutinovi, který oba týmy na Mistrovství republiky juniorských družstev ve squashi vedl.