O prvním únorovém víkendu bylo v Praze ve Squash Bowling Centru k vidění spousta dramatických utkání a skvělých výkonů, na kterých se podíleli junioři Corkers Ostrava ziskem čtyř zlatých, jedné stříbrné a dvou bronzových medailí.

Nejúspěšnějším hráčem šampionátu je Viktor Byrtus, který obhájil obě prvenství z loňska v kategoriích do 17 a do 19 let a získal tak svůj šestý zlatý double! V nejstarší kategorii se přidal druhým místem Ondřej Vorlíček a jen malý kousek chyběl k tomu, abychom měli na stupních prestižní kategorie všechny tři medaile. Benjamin Bergel po vynikajících výkonech už neměl v neděli dostatek fyzických sil a v zápase o třetí místo podlehl Marku Panáčkovi.

Zlato v nejstarší kategorii děvčat přidala Michaela Čepová a bronz Denisa Rohunová.

Sázka na účast jen v jedné kategorii se vyplatila u Terezy Široké, která vybojovala další zlato v G17, když už standardně až v pěti setech zdolala Terku Šlehoferovou.

Bronzovým a současně železným juniorem MR se stal Filip Strouhal, který nejprve musel v sobotu odstoupit kvůli lehkému otřesu mozku ze semifinálového utkání, když zjistil, že hlavou sklo neprorazí. Další den se postavil k zápasu o třetí místo proti velmi dobře hrajícímu Petru Nohelovi. V tomto zápase padlo neuvěřitelných 43 rozhodnutí, Filip byl dvakrát ošetřován, jednou pro krvácející koleno a podruhé, když přes něj soupeř přepadl a trefil ho kolenem do hlavy. Nakonec v dramatické a nervy drásající koncovce zvítězil Filip v pátém setu 14:12 a bral tak třetí místo v kategorii B17.

Překvapením je určitě třetí místo Venduly Boháčové v G15, která v utkání o bronz porazila 3:1 Veroniku Vejrostovou.

Pochvalu si zaslouží Alex Kelar, který zahrál fantastické semifinále v B15, ve kterém podlehl Karlu Matouškovi až v pátém setu. V nedělním utkání o bronz s Františkem Procházkou tak už neměl dost sil na zisk medaile.

Vanda Lukavcová se umístila v G19 na šestém místě a benjamínek výpravy šestiletá Valentýna Boháčová obsadila jedenácté místo v G11.

Skupinu našich juniorů vedl a koučoval Honza Mutina.

Hráči i trenér odvedli skutečně skvělou práci a patří jim velké poděkování za vynikající reprezentaci klubu, sponzorů i města Ostrava.

Galerie