Famózní výsledek uhráli naši junioři na mezinárodním turnaji nejvyšší kategorie ESF Super Series v Praze. Z Czech Squash Junior Open 2017 dovezli tři zlata a jedno stříbro!

Juniorská akademie Corkers Ostrava se prezentovala na letošním ročníku Czech Squash Junior Open v nejlepším světle. Měli jsme zastoupení skoro ve všech věkových kategoriích a turnaje se pod vedením Honzy Mutiny zúčastnila početná skupina ve složení Tereza Široká, Vendula Boháčová, Vanda Lukavcová, Jakub Gogol, Benjamin Bergel, Viktor Byrtus, Alex Kelar, Filip Strouhal a Ondřej Vorlíček.

V kategorii do 13 let si pro zlatou medaili nekompromisně došel Jakub Gogol. V turnaji ztratil jenom jeden set a ve finále zvítězil 3:0 (12-10, 11-9, 11-4) nad Mohamedem Oudou z Qataru. Tereza Široká v dívkách do 15 let prošla 3:2 těžkým semifinále s Marie-Amélie Callebaut, ale ve finále už nestačila na Hannah Chukwu z Maďarska a po setech 10-12, 4-11 a 9-11 obsadila stříbrnou příčku. Ondřej Vorlíček v kategorii B17 začal finále s přehledem a po dvou vyhraných setech se zdálo vítězství jisté.  Roko Voncina však vývoj utkání otočil a nakonec jsme se dočkali nervy drásající koncovky až v pátém setu. Ondra tak získal zlato po setech  11-5, 11-9, 2-11, 6-11 a 14-12. Třešničkou na dortu je zlato, které získal Viktor Byrtus. Přestože je mu teprve 15 let, vypravil se na zkušenou do nejstarší kategorie B19. Po úžasném semifinále proti nasazené dvojce Romanovi Allinckx, kterého v závěru doslova uvařil 5-11, 12-10, 14-12 a 11-4, si ve finále poradil i s nasazenou jedničkou Davidem Zemanem 3:1 (11-9, 2-11, 12-10 a 11-5).

Medailistům blahopřejeme a nejen jim, ale i ostatním, kteří se tentokrát na stupně vítězů nedostali děkujeme za vzornou reprezentaci klubu. Poděkování patří také Honzovi Mutinovi za kvalitní přípravu juniorského týmu. Kompletní agenda turnaje Czech Squash Junior Open 2017 je k dispozici na esf.tournamentsoftware.com.