Hrát squash, badminton nebo tenis je podle posledních studií nejlepší prevencí proti náhlému úmrtí! Vědci zjistili, že raketové sporty snižují riziko úmrtí o 47 procent ve srovnání s nicneděláním.

Tato studie, která se zabývala vlivem různých sportů na zdraví lidí s průměrným věkem kolem 50 let došla k závěru, že například plavání snižuje riziko úmrtí o 28 procent, aerobic o 27 procent a cyklistika o 15 procent. Zajímavé je, že běh a jogging, fotbal nebo rugby nemají významný vliv na toto riziko. Studie byla založena na jedenácti ročních zdravotních průzkumech v Anglii a Skotsku od mezi lety 1994 a 2008.

Docent Emmanuel Stamatakis z University v Sydney řekl: „Naše zjištění ukazují, že nejen kolik a jak často člověk cvičí, ale také je velký rozdíl, jaký druh cvičení dělá.“ A dodal: „Zjistili jsme významnou závislost mezi provozováním určitých druhů sportu a úmrtností. Podstatné snížení všech příčin mortality podporuje provozování raketových sportů, plavání, aerobiku a v menší míře i jízda na kole.“