První týden v roce patří tradičně neoficiálnímu mistrovství světa juniorů ve squashi – turnaji British Junior Open. Turnaj je oproti jiným turnajům v rámci ESF Junior Circuit výjimečný v tom, že z každé země mohou v jedné kategorii nastoupit pouze 4 hráči. Naše letošní účast vypadala následovně.

Z naší tréninkové skupiny se turnaje zúčastnili Tereza Široká (GU15), Jakub Gogol (BU13), Benjamin Bergel (BU17), Viktor Byrtus (BU17) a Ondřej Vorlíček (BU17).

Kromě Benyho prošli všichni hráči prvním kolem. Sítem druhé kola a tím do TOP 16 se pak dostal pouze Jakub Gogol. Terka skončila na raketě Katie Malliff, nasazení 5/8 (ENG), Viki nestačil na nasazenou dvojku Omara El Torkeyho (EGY) a nad Ondrovy síly byl Mostafa El Serty 9/16 (EGY).

V zápasech plate si nejlépe vedl Viktor, který již neztratil ani set a obsadil celkové 17. místo. Ondra prohrál v plate jen s Viktorem a celkově skončil na 21. místě. Terka pravidelně střídala vítězná utkání s prohrami a nakonec skončila na 22. místě.

Nejlepšího výsledku z juniorské akademie Corkers Ostrava tak dosáhl Kuba Gogol, který obsadil 15. místo, a jako první hráč z Polska se dostal na tomto prestižním turnaji do TOP 16.