Ve squashovém klubu Corkers Ostrava probíhala v létě intenzivní příprava na novou sezónu. Že to byla příprava kvalitní se ukázalo hned na úvodních mezinárodních akcích. Z prvního velkého turnaje nové sezóny Nordic Squash Junior Open 2016 vezou junioři z ostravské tréninkové skupiny hned 4 medaile.

Skutečnou perličkou turnaji nejvyšší evropské kategorie je páté vítězství v řadě, které získal Viktor Byrtus. Finále hrál Viktor se Scottem Gillandersem, celou dobu měl utkání pod kontrolou a tak byl výsledek celkem jednoznačný – 3:0 (11:8, 11:7, 11:6).

Stříbro přidal Jakub Gogol z Polska, který trénuje také v Ostravě společně s českými juniory. Prošel statečně celým pavoukem a prohrál až ve finále s těžkým soupeřem Denisem Gilevskiym z Izraele 1:3.

Jedna bronzová medaile patří Tereze Široké, která v boji o třetí příčku porazila Simone Frevel (SUI) ve třech setech se stejnými body – 3:0 (11:8, 11:8, 11:8). Další bronz přidal Ondra Vorlíček. S Conorem Moranem (IRL) prohrával 0:1 a 1:2, čtvrtý set v těsné koncovce získal pro sebe. V pátém setu už neměl soupeř dost sil a tak Ondra získal bronz po velmi těsném výsledku 3:2 (8:11, 12:10, 7:11, 13:11, 11:6).

Kompletní výsledky jsou na adrese esf.tournamentsoftware.com.