Letošní Mistrovství republiky dospělých ve squashi bylo pro náš klub více než úspěšné. Skvělým výsledkem je stříbrný pohár, který získal Jakub Solnický.

V začátku šampionátu se Jakub Solnický trápil s Michalem Jadrníčkem, který mu vzal první set (12/14, 11/5, 11/9 a 13/11). V dalším utkání ale podal špičkový výkon a ve čtyřech setech přehrál svého věčného soupeře od juniorských let Martina Švece. První tři sety byly hodně vyrovnané a bojovalo se o každý balón. Ve čtvrtém pak převzal Kuba jednoznačně utkání do svých rukou, soupeři dovolil jen dva body a zaslouženě zvítězil (10/12, 11/8, 15/13 a 11/2). V semifinále čekal další těžký soupeř, aktuální jednička českého žebříčku Daniel Mekbib, ani ten však rozjetého Kubu nedokázal zastavit. První dva sety v náš prospěch vystřídaly dva sety pro soupeře a rozhodovalo se v pátém. A opakoval se scénář předchozího zápasu, Kuba předvedl skvělou koncovku a s pěti body pro soupeře to dotáhl do finále (11/5, 11/9, 5/11, 3/11, 11/5). Po velkolepých prohlášeních, jak brněnští dravci ve skvělé formě sesadí Koukala ze squashového trůnu, je nakonec jednoho po druhém vrátil zpátky na zem Kuba Solnický. Ve finále ho čekal skvěle připravený Honza Koukal, který si šel pro svůj 18. mistrovský titul. Na Kubovi byla z počátku vidět velká únava  z předchozích těžkých utkání. Ve druhém setu si ještě jednou sáhl až na dno sil a přestože hodně vedl, do vítězné koncovky to nedotáhl.  Ve třetím setu už si Kouki výsledek pohlídal a po setech 11/3, 14/12 a 11/7 získal pohár pro vítěze.  Nicméně druhé místo Jakuba Solnického je skvělým výsledkem!

Výborně se na MR prezentoval i Viktor Byrtus. Po prvním zahřívacím kole s Jakubem Kosinkou (11/7, 11/7, 11/5) přehrál podobným výsledkem Ondřeje Ertla (11/8, 11/7, 11/5). V cestě do semifinále mu stála nasazená jednička Daniel Mekbib. Viki se do utkání pustil se zbytečným respektem a ztratil první dva sety 6:11 a 5:11. Do třetího setu nastoupil s tím, že nemá co ztratit. Začal hrát aktivně a důrazně, míče končily tam, kde potřeboval. Dan ztratil jistotu a prostor pro svoji hru a Viktor bral set. To ho nakoplo a přestože Dan hodně přidal, vyhrál Viki i čtvrtý set a utkání srovnal na 2:2. V rozhodujícím pátém setu mu Dan utekl až na 8:5, ale Viki pak dotáhl na 9:9. Při vyrovnávacím míčku Dan uklouzl v zadním rohu a následovala tříminutová pauza na ošetření. Přerušení hry pomohlo více Danovi, který poslední dva míče dotlačil k vítězství tím nejtěsnějším rozdílem. Za předvedený výkon si Viktor zaslouží jedničku z hvězdičkou.

Barvy klubu na MČR hájil ještě Petr Zatřepálek, který obsadil konečnou jedenáctou příčku.

A bronzovou medaili získal Ladislav Burián v kategorii masters M40+.

Všem borcům děkujeme za skvělou reprezentaci klubu. Poděkování patří také všem, kteří se na výsledcích podíleli, trenérům Honzovi Mutinovi a Pavlovi Sládečkovi a taky hráčům, kteří s našimi borci trénují.